УКРАЇНСЬКИЙ

СВІДОК


«Український свідок» – проєкт, який було створено 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Головна задача проєкту – документування подій війни і поширення створених фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.

Ми хочемо, щоб була присутня в інформаційному порядку денному країн Північної Америки та Європи і їхні уряди допомагали нашій державі, фінансово і зброєю. Ми не хочемо дати жодного шансу росії мати перевагу у цій війні, в тому числі – на інформаційному фронті. І врешті-решт – ми хочемо, щоб наші нащадки мали можливість, вивчаючи події часу, в якому ми з вами живем, могли подивитись, якою ціною Україна виборює свою незалежність.

Проєкт «Український свідок» надає контент ЗМІ в Україні та за кордоном. А також – має потужні власні ресурси Youtube (майже 6 млн. переглядів),  Facebook (більше 730 тис. підписників), Telegram (більше 78 тис. підписників) та інші. 


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах та слідкуйте за розвитком подій. 

Проєкт ініціював громадський активіст Віталій Дейнега, засновник фонду «Повернись живим»

«Я погано памʼятаю початок війни. Тоді нас теж заскочили зненацька та майже нікому було фіксувати ті події. З квітня по жовтень 2014 року дуже мало якісних відео та фото, які б допомогли нашим нащадкам згадати, як це було. В цей час російська пропаганда, заздалегідь заряджена на війну, вже писала нашу історію за нас. Ми програвали інформаційну війну в одні ворота. Коли Росія напала на нас минулого тижня, історія повторилася. Ми виявилися неготовими документувати власну ж історію, тож я вирішив це виправити. За кілька днів було «мобілізовано» багатьох відеографів, журналістів, монтажерів та інших прекрасних людей. Вони вже працюють у різних куточках країни, щоб нашим дітям можна було не розповідати, а показати як все було насправді»